Czy warto wybrać umywalkę wiszącą?

Na współczesnym rynku królują umywalki z szafką – zarówno wpuszczane w blat, jak i nablatowe. Czy to oznacza, że modele wiszące odeszły w zapomnienie? A może jednak warto zdecydować się na taką armaturę?

Umywalka wisząca – zapomniany element wyposażenia łazienkowego?

Umywalki wiszące, montowane bezpośrednio do ściany łazienkowej, to niezbyt popularne rozwiązanie aranżacyjne. Najczęściej spotykamy je w szkołach, urzędach i innych miejscach użyteczności publicznej, które lata świetności mają już dawno za sobą. Wielu z nas umywalki wiszące kojarzą się z kiczem, kiepskim designem i starodawną modą. Czy słusznie?

Dlaczego warto zdecydować się na umywalkę wiszącą?

Współczesny rynek zachwyca nas różnorodnością form, wzorów i kolorów umywalek wiszących. W sklepach znajdziemy eleganckie, designerskie modele, które niczym nie przypominają starej, nudnej armatury. Sklep SuperLazienki.pl oferuje pojedynczą i podwójną armaturę w klasycznych, kwadratowych czy owalnych kształtach. Proponowane umywalki wiszące pochodzą od najlepszych producentów, tj. Bathco Spain, Grohe czy Roca.

Umywalka wisząca to synonim najwyższej estetyki. Doskonale pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Jest kompaktowa, stylowa i daje wrażenie niesamowitej lekkości i subtelności. 

Umywalkę wiszącą można zamontować na dowolnej wysokości, dopasowując ją do osobistych preferencji domowników. Ponadto niezwykle łatwo utrzymać ją w idealnej czystości. Miejsce pod umywalką można zagospodarować na kuwetę dla kota czy kosz na brudną bieliznę.