Formalna czy nieformalna? Jaka sukienka na wesele będzie odpowiednia w zależności od dress code’u

Kobiety uwielbiają się stroić, zwłaszcza na pewne okazje, takie jak śluby. Jak każdy ślub jest inny, tak i sukienka na wesele też nie może być dwa razy taka sama. Wesela mogą być imprezami opcjonalnymi o różnych stopniach formalności i zasady ubioru z tym związane nie odnoszą się wyłącznie do mężczyzn, ale też dotyczą również kobiet. W każdym razie każde wesele to okazja do pokazania swojej modnej strony poprzez zestawienie ubrań, które są ładne, eleganckie i aktualnie modne. Niektóre zasady muszą być przestrzegane, ponieważ podlegają przepisom dotyczącym ubioru. Na przykład, jeśli uczestniczysz i jesteś gościem wesela, które odbywa się na plaży, to dość śmieszne wyglądałoby założenie wysokich obcasów.   Ślub jest uważany za uroczystą okazję, wymagającą formalnych strojów i stylizacji. Tak więc, jeśli bierzesz udział w takich weselach, które mają jasno określone zasady dotyczące ubioru i są to niektóre z tych wymienionych poniżej, ważne jest, aby zrozumieć, co reprezentuje każdy z nich, a następnie postarać się o to, by sukienka na wesele była odpowiednio wybrana.

Przyjęcia weselne w mniej formalnym klimacie – jaka sukienka?

W porównaniu z mężczyznami kobiety mają tendencję do większej elastyczności, jeśli chodzi o wybór odzieży na taką okazję. Tutaj kobiety mają możliwość noszenia obcisłych sukienek rodem z „czerwonego dywanu”. Przy takich okazjach nawet sukienka na wesele z rozcięciem, nie będzie wyglądać zbyt niewłaściwie. Te i inne rodzaje sukienek mogą być pełnej długości lub do kolan, ale w żadnym wypadku nie mogą być krótsze. Sugeruje się, aby odsłonić jak najmniej dekoltu. Nie polecamy też zwykłych spodni. Zamiast tego, jeśli sukienka na wesele nie jest w Twoim klimacie – spróbuj palazzo cut, takie spodnie z szerokimi nogawkami prezentują się niezwykle szykownie.

Jaka sukienka na wesele o bardzo formalnym charakterze?

Uczestnictwo w takiego rodzaju uroczystości oznacza nic innego jak to, że że powinnaś prezentować się elegancko i formalnie. Możesz wybierać spośród różnych krojów sukienek midi i maxi – sukienka na wesele Butik LaLaLa to pewniak pod tym względem.

Na jakie fasony powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

  • sukienki ołówkowe,
  • kreacje maxi,
  • sukienki w kształcie litery A.

  Kolor sukienki, którą wybierzesz, nie powinien być zbyt jasny, ani zbyt jaskrawy. Kolory neonowe są surowo zabronione. Jeśli chcesz uniknąć sukienek, wybierz spodnie damskie. Może to być damski smoking lub zwykły garnitur o klasycznym kroju – choć wiadomo sukienka na wesele prezentuje się najbardziej kobieco. Jeśli jednak zdecydujesz się na kombinezon – może być czarny lub granatowy. Te dwa kolory to bezpieczny wybór i będą pasować na każdą okazję. Bez względu na to, czy ostatecznie będzie to sukienka na wesele, czy inna alternatywa – dodatki powinny być delikatne i przemyślane, ponieważ nie chcesz w nich wyglądać na przesadnie wystrojoną. Jeśli chodzi o obuwie, polecamy szpilki i czółenka.

Oficjalne wesela – najwyższy poziom formalności

Zasady tego ubioru są mniej rygorystyczne dla kobiet niż mężczyzn. Głównym wymogiem i oczekiwaniem jest, aby kobiety nosiły suknię balową lub aby była to sukienka na wesele o pełnej długości. Suknia balowa powinna mieć dopasowany gorset z pełną spódnicą, która sięga do ziemi. Jako dodatek do sukni balowej oczekuje się również długich rękawiczek, ale dziś nie jest to ścisła reguła – choć mile widziana i w sumie, skoro ma się okazję do założenia takiego ciekawego akcesorium, dlaczego nie?!   Skąd takie surowe wymogi? Bycie gościem na weselu tego rodzaju, o tym stopniu formalności oznacza, że jest to niezwykle oficjalne wesele, które odbędzie się w równie niezwykłym miejscu. Tego typu wesela mogą mieć określone protokoły, więc dress code musi być ustalony i Twoja sukienka na wesele musi być do niego dostosowana. Tak, czy inaczej – koniecznie znajdź suknię, która podkreśli Twoją sylwetkę. Powinna to być suknia balowa z pełną spódnicą. Górna część może być tylko topem lub może to być sukienka na wesele bez rękawów. Może być w jakimś błyszczącym materiale, jak najbardziej jest to mile widziane. Zastanów się nad małą torebką ręczną, która uzupełni strój. Współczesne czasy pozwalają kobietom chodzić w smokingu, więc jeśli nie sukienka na wesele – to jest to ciekawa alternatywa i na ten ślub możesz wybrać damski biały smoking z czarnymi detalami, takimi jak damska muszka i czarne lakierowane szpilki.