Kogo jest ten numer telefonu

Jeśli nasz telefon komórkowy brzęczy, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie zrobić, ponieważ nieznany jest nam numer telefonu, jaki wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej chcemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wówczas rozmowa często się urywa. Da się jednak w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na tego typu stronę i potem wklepmy do jej rubryki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, bo także przez normalnych ludzi. To oni komentują numery telefonów, określają, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami także możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z tych stron. Róbmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.