Kto dzwonił?

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy przebywają na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb. Zwykle w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, skoro w końcu nie zawsze dziwne telefony wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może przynależeć do członka naszej obszernej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do Internetu, sami sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać ze strony, jaka zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki chce naszej porady.