Z jakich narzędzi powszechnie korzystają stomatolodzy?

Narzędzia dentystyczne pomagają dentystom dbać o zęby i dziąsła pacjentów. Dentyści używają tych narzędzi do wykonywania takich zabiegów jak wypełnianie ubytków, usuwanie próchnicy i podawanie znieczulenia.

Dentyści mogą używać różnych narzędzi do różnych zabiegów. Do wspólnych narzędzi należą:

Końcówki chirurgiczne

Urządzenia te dostarczają strumienie wody, powietrza lub substancji chemicznych o dużej prędkości w celu oczyszczenia jamy ustnej pacjenta oraz usunięcia płytki nazębnej i plam z zębów.

Lupy stomatologiczne

Lupy dentystyczne są używane przez dentystów, aby umożliwić im oglądanie małych obszarów w jamie ustnej. Dzięki nim dentyści mogą dostrzec ubytki, pęknięcia i inne problemy, które mogą nie być widoczne gołym okiem. Osoby zainteresowane lupami dentystycznymi w e-meditrans nabędą je wysokiej jakości i w przystępnej cenie.

Pilniki endodontyczne

Pilniki te są używane przez dentystów do kształtowania kanału korzeniowego przed umieszczeniem na nim korony.

Szpatułki

Szpatułki są używane przez dentystów do zeskrobywania płytki nazębnej z zębów lub innych materiałów z wnętrza jamy ustnej. Szpatułki mają różne kształty w zależności od tego, do czego są używane – niektóre mają płaskie ostrza do zeskrobywania płytki nazębnej z zębów; inne mają zaokrąglone ostrza do usuwania zanieczyszczeń spomiędzy zębów lub spod wypełnień; jeszcze inne mają płaskie ostrza na jednym końcu i zaokrąglone na drugim.